همه چیز در مورد ویلن
((موسیقی پیغامی است آسمانی که از هر فلسفه و منطق بالاتر))
پنج‌شنبه 27 مهر‌ماه سال 1385 ساعت 17:32
شش سال پس از مرگ یوهان سباستیان باخ که از سردمداران بزرگ موسیقی باروک بود، در سالرزبورگ کودکی بدنیا آمد که دنیای موسیقی را متحول ساخت.

او شانس زیادی برای استفاده از محضر بزرگان موسیقی نداشت چرا که جرج فردریک هندل نیز هنگامی که این کودک چهار ساله بود از دنیا رفت. تنها دو نفری که در ایام کودکی این نابغه فعالیت قابل ذکر موسیقی در سطح بالا داشتند یکی هایدن بود که هنوز مسیر کاری خود را پیدا نکرده بود و تنها بخاطر نوازندگی خوب پیانو مشهور بود ودیگری از خاندان باخ کار امانوئل باخ بود که سنات هایش الگویی برای سایر آهنگسازان محسوب میشد.

در این میان؛ در گذر دوران موسیقی از باروک به کلاسیک سبکی متولد شده بنام Rococ (روکوکو) که حرف زیادی برای گفتن بیشتر از باروک نداشت، مگر داشتن رنگ آمیزی و زینت های فراوان در موسیقی نسبت به باروک. سبکی که در آن بیش از حد تزئینات بکار رفته شده بود، به حدی که موسیقی به نوعی ظاهرسازی تبدیل شده بود تا داشتن محتوی.

رکوکو بیش از 5-6 سال دوام نیاورد و این کودک نابغه توانست به راحتی پایه گذار سبکی نوین در دنیای موسیقی شود.

موتزارت، نابغه اتریشی در ژانویه 1756 بدنیا آمد و توانست با عمر کوتاهش یعنی فقط 35 سال توانست آنچنان قطعات زیبایی بیافریند که تا ابد دنیای موسیقی ستایشگر نبوغ او باشد.

کلمه مورد نظرتان را تایپ کنید:

گوگل یاهو ام اس ان

/profile/6620058348/contact